Trinidad Moruga Scorpion sušené papričky 10g

Máš rád výzvy? Potom je táto paprička tou najlepšou voľbou! Narozdiel od najpálivejšej Caroliny Reaper má táto paprička rýchlejší nástup. Nechá ťa vychutnať si jej lahodnú, ovocnú chuť a potom rozbehne pekelnú jazdu. Jej pálivosť a pomalý dojazd ju radí medzi tie najpálivejšie. Na Scovilleho škále totiž dosahuje hodnotu 2 000 000 SHU!

SHU pálivost 2 000 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 6
Cena s DPH: 5,40 €
Skladem
Popis

Trinidad Moruga Scorpion sušené papričky 10g

 

Vzhľad

Táto paprička je skôr guľovitého tvaru. Farba je červená alebo oranžová a povrch je zvrásnený.

Chuť a vôňa

Aromatická vôňa, ovocno-kvetinová chuť

Pálivosť

2 000 000 SHU

Použitie v kuchyni

Jej sladkastá chuť sa hodí k slaným aj sladkým pokrmom. Ale pamätaj, že menej je v tomto prípade viac! Pokiaľ ju použiješ s rozvahou, tak táto paprička skvele ozvláštni polievky, omáčky, čili salsy alebo strukovinové pokrmy.

Krajina pôvodu

Tchaj-Wan

Druhá najpálivejšia paprička sveta

Pokiaľ si milovník skutočne pálivých papričiek, potom si o tomto škorpiónovi určite počul. To, že ide o skutočnú výzvu len pre tých najkovanejších jedincov, naznačuje aj fakt, že chýbalo málo a v Guinnessovej knihe rekordov by obsadila prvé miesto v pálivosti. Jediný, kto ju o to mohol pripraviť a pripravil, je súčasná držiteľka rekordu Carolina Reaper.

Technika útoku

A čo ťa teda čaká, až sa do druhej najpálivejšej papričky sveta zahryzneš? Paradoxne sa na začiatku nič zvláštne nedeje. Pomaly sa uvoľňuje jej ovocná chuť a ty nevieš, prečo je okolo nej toľko povyku. A potom to príde!

Paprička začne páliť a neustále pridáva na intenzite. Do jazyka sa ti zapichujú milióny žihadiel a ty vieš, že ťa tento diabol len tak nepustí! Potíš sa, štikútaš a si úplne mimo? Nič zvláštne. Inak to totiž nepôjde.

Zloženie

100 % Trinidad Moruga Scorpion čili papričky

Hmotnosť

10 g