Trinidad Moruga Scorpion chilli prášok 30g

Pokiaľ sa tejto papričky nebojíš, rovno siahni po tomto praktickom 30 g balení. A prečo by si sa jej mal báť? Trinidad Moruga Scorpion totiž na Scovilleho stupnici atakuje hodnotu 2 000 000 SHU a je druhou najpálivejšou papričkou sveta. Jej chuť za tú výzvu ale jednoznačne stojí!

SHU pálivost 2 000 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 6
Cena s DPH: 10,90 €
Skladem
Popis

Trinidad Moruga Scorpion chilli prášok 30g

 
Vôňa a chuť

Aromatická vôňa, ovocno-kvetinová chuť

Pálivosť

2 000 000 SHU

Použitie v kuchyni

Trinidad Moruga Scorpion si nájde pri varení široké uplatnenie. Skvele funguje v marináde na kuracie mäso a všeobecne je výborným pomocníkom pri grilovaní.

Ovocná chuť ide dohromady aj so sladkými jedlami. Skvele tiež zapadne do omáčok a dipov.

Krajina pôvodu

Tchaj-Wan

Trinidad Moruga Scorpion: Výzva len pre tých najotrlejších!

Korenie z tejto papričky je naozaj jedinečnou záležitosťou. Ešte aby nie! Veď bola nejaký čas považovaná za najpálivejšiu papričku sveta! Hodnota pálivosti dosahuje 2 000 000 SHU, čo ju aktuálne radí na druhé miesto, hneď za Carolina Reaper.

Na začiatku sa odhalí jej príjemná ovocná chuť. Možno budeš mať pocit, že to zase taká jazda nie je. Ale nenechaj sa zmiasť – toto je hlavná zbraň tejto papričky. Zatiaľ čo ťa totiž nechá užívať si jej sladkú chuť, chystá si zbrane na útok! A potom sa ešte len odštartuje tá pravá smršť pálivosti, ktorá bude stále pridávať na intenzite.

Ak teda s papričkou skúsenosť nemáš, rozhodne sa drž pravidla, že menej je niekedy viac.