S17'' sušené papričky 30g

Sušené papričky „S17“ alebo tiež Teja čili, patria k jedným z najobľúbenejších a najdopytovanejších papričiek, a to ako v Indii odkiaľ pochádza, tak vo svete. Vyznačujú sa ostrou pepřovou chuťou a sú veľmi pálivé. Dosahujú až 100 000 SHU! Ak miluješ pekelne ostré jedlá, potom tieto papričky jednoducho musíš mať!

SHU pálivost 100 000
Země původu Indie
Pálivost
  • 3
Cena s DPH: 2,10 €
Skladem
Popis

S17'' sušené papričky 30g


Vzhľad

Papričky majú podlhovastý, štíhly tvar a dosahujú dĺžku 4-12 cm. Ich farba je červená a povrch zvrásnený, na čom sa podieľa aj proces sušenia.

Chuť a vôňa

vynikajú predovšetkým ostrosťou a pikantnosťou

Pálivosť

100 000 SHU

Použitie v kuchyni

India, Thajsko alebo Čína. Presne v týchto krajinách sa môžeš s „S17“ veľmi často stretnúť. Bývajú totiž súčasťou mnohých pokrmov, ako je už spomínané karí alebo najrôznejšie mäsové a zeleninové zmesi. Skvele sa hodí to chutney, omáčok a dipov.

Krajina pôvodu

India

Tradičné ázijské korenie

Tieto papričky spadajú do skupiny Guntur čili, čo sú čili papričky pestované v okolí indických miest Guntur a Warangal v štáte Andhrapradéš.

Najväčším pestovateľom a vývozcom týchto papričiek je India. Sú žiadané nielen na domácom, ale aj medzinárodnom trhu a sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých tradičných ázijských pokrmov, ako je napríklad svetoznáme karí.

Zloženie

100 % S17 Teja čili papričky

Hmotnosť

30 g