Red Jalapeño chilli prášok 30 g

Ak pri varení používaš mletú papriku a súčasne si fanúšikom čili, potom je pre teba toto korenie ako stvorené. Je vyrobené zo zrelých papričiek Jalapeño a ponúka plnú sladkú chuť s príjemnou pálivosťou 10 000 SHU. Jeho chuť si zamiluješ, preto sa neboj vziať rovno 30g balenie.

SHU pálivost 10 000
Země původu Španielsko
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 4,10 €
Skladem
Popis

Red Jalapeño chilli prášok 30 g

 
Chuť a vôňa

sladká papriková chuť aj vôňa

Pálivosť

10 000 SHU

Použitie v kuchyni

Používaš pri varení mletú papriku? Potom ju daj zase späť do šuplíka a nahraď ju týmto korením. Farbou a chuťou ju dosť pripomína, ale svojou charakteristickou pálivosťou dodá jedlu to, čo hľadáš.

Využiť ju môžeš pri robení omáčok alebo sáls, pri príprave mäsa na burgre alebo do guláša. Ďalej sa hodí ku kuraciemu mäsu a všetkým mexickým pokrmom. Ak toto jedlo budeš servírovať blízkym, uisti sa ale, že majú radi čili. Hoci je táto paprička na Scovilleho stupnici relatívne nízko, jej chuť je výrazne hrejivá a pre množstvo smrteľníkov je výzvou.

Krajina pôvodu

Španielsko

Paprička, ktorá sa pozrela do vesmíru

Jalapeño sú jedny z najznámejších papričiek a tvoria akýsi pomyselný most medzi milovníkmi ostrých jedál a nesmelými začiatočníkmi. Pokiaľ o obľúbenosti tejto papričky ešte pochybuješ, potom by si mal vedieť, že ide o jediné čili, ktoré sa kedy dostalo za hranice planéty Zem.

Stalo sa tak v roku 1982, keď si ju so sebou zobral na palubu jeden z členov posádky Columbia space shuttle. Tu vidíš, že ide o skutočne mimoriadnu papričku a toto korenie by si mal rozhodne mať!