Pasilla sušené papričky 30g

Prvé, čím ťa tieto jemne pálivé papričky zaujmú, je jednoznačne ich temná farba. Ich domovom je Mexiko, kde pri svojom raste nemajú núdzu o teplo a svetlo. Vďaka tomu ponúka sladkastú, jemne pikantnú chuť, ktorá zaujme každého milovníka ľahko pálivých pokrmov.

SHU pálivost 2 500
Země původu Mexiko
Pálivost
  • 1
Cena s DPH: 3,80 €
Skladem
Popis

Pasilla sušené papričky 30g

 
Vzhľad

Paprička Pasilla sa tiež prezýva „malé hrozienka“. A niet sa čo diviť. Svojou temnou farbou a povrchom hrozienka skutočne pripomína. Bežne dorastá do dĺžky 8-10 cm.

Chuť a vôňa

sladkastá a dymová chuť, zemitá vôňa

Pálivosť

2500 SHU

Použitie v kuchyni

S touto papričkou objavíte chute Mexika! A kde sa dá táto čili kráska využiť? Vďaka jej jemnej pálivosti je možností skutočne veľa. Dá sa totiž kombinovať nielen so slanými, ale aj sladkými chuťami a jedlami. To z nej robí všestranný doplnok mnohých pokrmov.

Skvele sa dopĺňa s ovocím, ale aj kačicou, jahňacím mäsom, morskými plodmi, hubami, s chuťou medu alebo feniklu. Ak miluješ mexickú kuchyňu, potom túto jemnú čili papričku prizvi na pomoc pri príprave burrita, quesadilly alebo pri príprave enchiladas.

Krajina pôvodu

Mexiko

Tak temná, a napriek tomu jemná

Papričky sa vyznačujú sladkastou, dymovou chuťou a zemitou vôňou. Medzi ostatnými čili papričkami sa radí medzi tie menej pálivé. Ak potrebuješ porovnanie, tak napríklad paprička Jalapeño má v priemere 5000 SHU, čo je raz toľko ako Pasilla.
Táto hodnota je ale veľmi orientačná. Tak ako môže Jalapeño dosahovať oveľa vyššie hodnoty, tak rovnako sa medzi papričkami Pasilla nájdu aj skutočne ostrí jedinci!
Avšak kombinácia všetkých spomínaných vlastností robí z týchto čili papričiek delikátnu záležitosť.

Zloženie

100 % Pasilla čili papričky

Hmotnosť

30 g