Pasilla chilli prášok 10 g

Dobrého korenia nie je nikdy dosť, preto rozšír svoje zásoby o tento jedinečný prášok z papričiek Pasilla. Veľmi jemná pálivosť z neho robí skutočne univerzálne korenie. Využitie totiž nájde pri príprave mnohých pokrmov a mexických špecialít!

SHU pálivost 2 500
Země původu Mexiko
Pálivost
  • 1
Cena s DPH: 2,10 €
Skladem
Popis

Pasilla chilli prášok 10 g


Chuť a vôňa

sladká chuť s tónmi bobuľovín, príjemná zemitá vôňa

Pálivosť

2500 SHU

Použitie v kuchyni

Vďaka nízkej pálivosti a sladkej chuti je využitie korenia skutočne široké. Pasilla sa hodí ako k ovociu alebo medu, tak aj k slaným pokrmom. Perfektne doplní recepty z kačacieho alebo jahňacieho mäsa a súčasne tvorí harmóniu s morskými plodmi alebo hubami.

Mierna pálivosť zaručí, že si na tvojom jedle pochutnajú väčší aj menší milovníci čili. A čo im teda môžeš pripraviť? V podstate akýkoľvek svoj obľúbený recept. Pokiaľ ti ale môžeme poradiť, nájdi inšpiráciu v mexickej kuchyni. Samotná paprička Pasilla z Mexika pochádza a je tak typická pre celý rad receptov. Môžeš teda skúsiť pripraviť burrito, quesadillu alebo enchiladas.

Krajina pôvodu

Mexiko

Temný prášok, ktorý ponúka jedinečnú jemnosť

V porovnaní s iným čili korením má Pasilla krásnu tmavú farbu, ktorú prepožičiava aj pripravovaným pokrmom. Navyše sa nemusíš báť pri jeho dávkovaní. Pálivosť 2500 SHU toto korenie radí na spodnú priečku Scovilleho stupnice pálivosti.

Pokiaľ sa v hodnotách pálivosti príliš neorientuješ, môžeme ti Pasillu porovnať s inými, možno známejšími papričkami. Jalapeño je v porovnaní s touto jemnou čili papričkou dvojnásobne až štvornásobne pálivejšia. A napríklad Habanero je ostrejšia dokonca až 140x!

Ak máš čili rád, ale nepotrebuješ skúšať svoje limity, potom by čili prášok z Pasilly v tvojej kuchyni rozhodne nemal chýbať.