O nás


Spoločnosť HOT-CHIP vznikla v Ostrave v roku 2019. Na trh sme vstúpili s unikátnym produktom HOT-CHIP Challenge. HOT-CHIP Challenge je tortilla chips z najpálivejšej papričky na svete. Vďaka tejto Challenge sa spoločnosti už na konci roku 2020 podarilo rozšíriť na trh Slovenska, Nemecka, Rakúska, Francúzska a Dánska. Naše zameranie však nie je iba na túto výzvu, ale sme skutoční milovníci a obdivovatelia čili, z toho dôvodu sa teraz sústredíme aj na uvádzanie prémiových čili produktov na trh.


Medzi našimi produktmi nájdete napríklad korenie, papričky, marmelády, sirupy, omáčky, chipsy s vysokým obsahom proteínu a mnohé ďalšie. Všetky potraviny nadväzujú na základný dizajnový koncept HOT-CHIP Challenge a sú balené v prémiových ekologických obaloch. Kvalitu našich produktov si starostlivo strážime. Našim cieľom nie je produkcia veľkého množstva produktov, sústredíme sa na výrobu malých sérií tak, aby sme si sami zvládli udržať najlepšiu kvalitu. Z tohto dôvodu sú niektoré naše produkty dostupné iba počas sezóny, kedy sú v predaji ich čerstvé suroviny. Veríme, že budúcnosť je vo výrobkoch vyrábaných v malých sériách, lokálne a ekologicky.

Prečo čili? Zdratové benefity čili.

Okrem špecifickej štipľavosti čili papričiek nás zaujímajú aj ich zdravotné benefity. Tieto benefity starostlivo skúmame a ponúkame ich našim zákazníkom vo forme chutných produktov na každodennú spotrebu. Medzi hlavné zdravotné benefity čili patria napríklad:

- Pravidelné užívanie čili podporuje krvnú cirkuláciu, zvyšuje rýchlosť metabolizmu.

- Podporou zažívania prispieva aj k zníženiu hmotnosti. Indiáni ho predtým používali pri horúčkach na znižovanie teploty.

- Osvedčilo sa im aj na povzbudenie libida.

- Papričky majú účinok proti bolesti - pôsobia vlastne ako analgetikum.

- Tiež pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu v krvi.

- Zlepšujú reumatické stavy.

- Detoxikujú črevá.

- Kapsaicín tiež znižuje množstvo inzulínu v tele po jedle, prospieva teda diabetikom.

- Pálivá chuť čili papričiek znižuje chuť na sladké a tučné potraviny.

- Zlepšujú náladu, pretože zvyšujú produkciu endorfínov a taktiež hladinu serotonínu, teda hormónov, ktoré vyvolávajú pocit šťastia.

Ekológia a sadenie stromov

Pre všetky produkty používame maximálne ekologický prístup a balenia. Snažíme sa hľadať nové prístupy v riešení ekologických balení a celkovo udržateľného prístupu k nášmu podnikaniu. Okrem využívania ekologických balení pomáhame prírode priamo tým, že sadíme stromy. "Oheň, ktorý pomôže" je iniciatívou tímu Hot-Chip ako aspoň trochu pomôcť životnému prostrediu. Za každú objednávku 1000,- a viac korún za zákazníka automaticky zaistíme vysadenie jedného stromu.
Na jar 2021 sme vysadili takmer 900 stromov.

Na jar 2021 sme vysadili takmer 900 stromov.