Naga Bhut Jolokia sušené papričky 10g

Naga Bhut Jolokia sušené papričky 10g
Doporučujeme

Fanúšikovia výziev, zbystrite! Predstavujeme vám obávanú Naga Bhut Jolokia. Na Scovilleho škále dosahuje až 1 000 000 SHU! Táto paprička dá zabrať nejednému odvážlivcovi, a to aj napriek tomu, že vysokú mieru pálivosti vyvažuje príjemná ovocná chuť, ktorou prestupujú tóny zeleného jablka a marhule.

SHU pálivost 1 000 000
Země původu Indie
Pálivost
  • 5
Cena s DPH: 4,20 €
Skladem
Popis

Naga Bhut Jolokia sušené papričky 10g

 
Vzhľad

Farba papričky je červená a tvar je skôr podlhovastý ako guľovitý. Veľkosť sa pohybuje niekde medzi 6 až 9 cm.

Chuť a vôňa

Sladká, ovocná chuť s tónmi jabĺk a marhúľ

Pálivosť

1 000 000 SHU

Použitie v kuchyni

Ako Naga Bhut čili v kuchyni najlepšie uplatniť? Hodí sa skvele do karí, do najrôznejších omáčok alebo napríklad ku kuraciemu mäsu. Krásne doplní aj sladké jedlá.

Krajina pôvodu

India

Pomalý a plazivý útok

Naga Bhut Jolokia alebo tiež Ghost čili, je paprička, ktorá nejaký čas držala rekord v pálivosti. Hoci ju už zosadila Carolina Reaper, Jolokia je stále veľmi ostrým hráčom na poli čili papričiek.

Slovo „Naga“ znamená „kobra“, slovo „bhut“ zase „duch“. Z toho presne vyplýva jej povaha. Nástup pálivosti sa totiž naozaj zakráda veľmi pomaly. Ale od chvíle, keď ťa ukoristí, sa ťa len tak nepustí!

Má intenzívnu, sladkú až ovocnú chuť. Tú si môžeš v kľude vychutnať, pretože pálivosť nenastupuje hneď. Paprička si dáva načas a zaútočí na teba až zhruba po pol minúte. A potom nastáva divočina. Priprav sa na potenie, štikútanie, slzenie a dýchavičnosť.

Naga Bhut Jolokia ako liek

Domovinou tejto čili papričky je Bangladéš, kde sa v mnohých domácnostiach nevyužíva iba na varenie, ale aj ako liek proti bolestiam žalúdka. Dokonca má pomôcť proti vysokým letným teplotám. Že to znie nepochopiteľne? Ani nie! Paprička ťa totiž núti potiť sa, čo vo finále skutočne vedie k zníženiu telesnej teploty! Naga Bhut Jolokia ale iba nelieči. Používa sa aj na výrobu veľmi účinných pepřových sprejov.

Zloženie

Naga Jolokia čili papričky 100 %

Hmotnosť

10 g