Naga Bhut Jolokia chilli vločky 10g

Vločky z tejto papričky sú skutočnou výzvou. Naga Bhut Jolokia je totiž veľmi silný hráč na poli čili. Hneď ako ťa jej pálivosť chytí, bude ťa prenasledovať pekne dlho. Súčasne ťa ale iste poteší jej plná, ovocná chuť.

SHU pálivost 1 000 000
Země původu Indie
Pálivost
  • 5
Cena s DPH: 4,20 €
Skladem
Popis

Naga Bhut Jolokia chilli vločky 10g

 
Vôňa a chuť

ovocná vôňa, chuť s tónmi zeleného jablka a marhúľ so silnou pálivosťou

Pálivosť

1 000 000 SHU


Použitie v kuchyni

Pokiaľ fakt miluješ pálivé jedlá, potom by Naga Bhut Jolokia nemala uniknúť tvojej pozornosti. Ako bonus sa totiž za extrémnou pálivosťou skrýva príjemná ovocná chuť, ktorú si jednoducho zamiluješ.

Práve vďaka tomu sa tieto vločky hodia do indických jedál, ako je napríklad karí. Skvele sa hodí aj k kuraciemu mäsu a vďaka ovocnému podtónu skvele ladí s ovocnými jedlami.

Krajina pôvodu

India

Nálož pálivosti aj liečebné vlastnosti, to je Naga Bhut Jolokia

Aj keď je táto paprička na Scovilleho stupnici dosť vysoko, vstup do jej sveta začína lahodnou, sladkou chuťou. Tú ťa nechá vychutnať si pomerne dlho. Potom ale nastúpi jej výrazná pálivosť, ktorá ťa bude ako duch prenasledovať ešte dlho po poslednom súste. Že neveríš? No, nie nadarmo má táto paprička v názve slovíčko „bhut“, čo v preklade znamená práve „duch“.

Ale skvelou chuťou a pálivosťou prednosti tejto diablice nekončia. V Indii si ju obľúbili aj pre jej schopnosť uľavovať od bolestí žalúdka a teplôt. Tým, že telo rozpáli, ho totiž donúti začať ochladzovať. Tieto všestranne skvelé čili vločky u teba jednoducho nesmú chýbať!