Naga Bhut Jolokia chilli prášok 30g

Paprička Naga Bhut Jolokia dosahuje hodnotu 1 000 000 SHU a právom bola svojho času označovaná ako tá najpálivejšia. Okrem ostrosti ponúka aj jedinečnú ovocnú chuť. Praktické 30g balenie sa postará o to, že budeš schopný vyskúšať hneď niekoľko receptov.

SHU pálivost 1 000 000
Země původu Indie
Pálivost
  • 5
Cena s DPH: 8,40 €
Skladem
Popis

Naga Bhut Jolokia chilli prášok 30g

Vôňa a chuť

Ovocná vôňa, chuť s tónmi zeleného jablka a marhúľ so silnou pálivosťou

Pálivosť

1 000 000 SHU

Použitie v kuchyni

Ak miluješ skutočne ostré jedlá, paprička ťa za to odmení ovocnou chuťou. Tá bude skvele hrať s kuracím mäsom, karí alebo omáčkami všetkého druhu.

Budeš nakladať zeleninu, kvašáky alebo kapustu? Tieto suroviny ti za toto korenie poďakujú. Že si si plánoval robiť sladký pokrm? Dobrá správa! Vďaka svojej ovocnej chuti sa Naga Bhut Jolokia sa hodí aj k nemu.

Krajina pôvodu

India

Prvá paprička, ktorá prekročila stupeň pálivosti 1 000 000 SHU

Svojho času sa paprička Naga Bhut Jolokia postarala o skutočný rozruch. Prekročila totiž ako prvá hranicu 1 000 000 SHU. Jej potenciál bol vnímaný ako veľmi silný. Preto bola jedného dňa skrížená s papričkou Habanero. A čo z tohto zväzku vzišlo? Najobávanejší hráč na poli pálivosti - paprička Carolina Reaper.

Keď vezmeš do úvahy, že táto paprička pripravila pôdu pre Carolinu, určite ti neujde, aká divoká to musí byť záležitosť. Už len označenie Ghost čili ukazuje, že ťa tento prízrak bude prenasledovať ešte dlho po tom, čo si dáš posledné sústo.