Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.sk  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120 cz_flag.png CZ sk_small.png SK eng_flag.png EN de_flag.png DE

Mulato chilli vločky 30g

S týmito vločkami v kuchyni rozbehneš úžasný kulinársky koncert. Pochádzajú z prezretých plodov papričky Poblano. Vďaka tomu majú temne fialovú až čiernu farbu. Jedlu tak dodajú nielen príjemnú štipľavosť, plnú chuť čokolády, sladkého drievka a ovocia, ale aj nádhernú farbu.

SHU pálivost 2 500
Země původu Mexiko
Pálivost
  • 1
Cena s DPH: 3,60 €
Není skladem Kontaktovať predajcu
 
Popis

Mulato chilli vločky 30g


Vôňa a chuť

sladká vôňa, mierne pálivá, čokoládovo-ovocná chuť s tónmi sladkého drievka, čerešní, sliviek a kávy

Pálivosť

2500 SHU

Použitie v kuchyni

Pri tejto papričke je vynikajúce, že ju môžeš použiť kedykoľvek. Vďaka jemnej pikantnosti je totiž jedno, či hostíš čili milovníkov alebo úplných začiatočníkov. Milovať ju budú úplne všetci.

Paprička Mulato je veľmi obľúbená v mexickej kuchyni. Jej farba prepožičiava vzhľad aj veľmi obľúbenej pikantnej omáčke móle, ktorá sa hodí snáď ku všetkým druhom mäsa. Vločky ale môžeš pridať aj do polievok, omáčok, dusených pokrmov alebo ku kuraciemu mäsu.

Pokiaľ si milovník dezertov, potom túto papričku nezabudni pridať všade tam, kam patrí čokoláda. Tieto dve ingrediencie sa totiž skvele dopĺňajú. Mulato ale doplní aj zmrzlinu, chuť malín alebo grepu.

Krajina pôvodu

Mexiko

Paprička Mulato ako členka „Svätej Trojice“

O tom, že je táto paprička skrátka skvelá, nemusíme viesť zdĺhavé diskusie. Dôkazom je totiž skutočnosť, že v Mexiku táto paprička patrí medzi tri najobľúbenejšie. Spolu s čili papričkami Ancho a Pasilla patria k takzvanej „Svätej Trojici“ mexickej kuchyne.