Kashmiri chilli prášok 10g

Príjemná pálivosť a krásne sladká chuť. Hľadáš korenie, ktoré dochutí tvoje slané aj sladké jedlá? Výborne! Kashmiri je na tieto účely ako stvorené. Sýtočervená farba a orientálny nádych jednoducho pristane každému nevšednému pokrmu. Tomuto koreniu prepadneš.

SHU pálivost 12 000
Země původu Španielsko
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 2,10 €
Skladem
Popis

Kashmiri chilli prášok 10g

Vôňa a chuť

Orientálna vôňa, sladká, dymová chuť

Pálivosť

12 000 SHU

Použitie v kuchyni

Táto paprička je naozaj unikátna. Jej mierna pikantnosť ťa zaručene poteší a rozhodne sa nemusíš báť, že by nenadchla aj ostatných ľudí pri stole. A tá chuť! Len málo papričiek si nájde univerzálnejšie využitie.

Toto korenie môžeš s ohľadom na jeho pôvod použiť do mnohých indických jedál. Ak si mal ale v pláne pripraviť niečo iné, nevadí! Hodí sa aj do zeleninových jedál, k strukovinám, kuraciemu mäsu, do polievok alebo marinád.

Okrem toho perfektne okorení sušienky alebo horúcu čokoládu.

Krajina pôvodu

India

Mletá paprička, ktorá má šmrnc

Tento čili prášok má nádherne červenú farbu. Tvojmu pokrmu tak dodá nielen príjemnú orientálnu chuť, ale aj nezameniteľný vzhľad.

Kashmiri korenie svojim vzhľadom jednoznačne pripomína mletú papriku. Pokiaľ sa ju chystáš do nejakého jedla pridať, zastav sa. Ak si totiž milovník pikantnosti, schovaj si ju a použi radšej Kashmiri. Tvoji hostia si zaručene pochutnajú a budú si od teba žiadať recept!