Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.sk  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120 cz_flag.png CZ sk_small.png SK eng_flag.png EN de_flag.png DE

Isot chilli vločky 30g

Netradičná krajina pôvodu tejto papričky sa prejavuje aj v jej chuti. Veď sám zváž, ktoré iné vločky ponúkajú zemitú chuť, v ktorej cítiš tóny kávy alebo tabaku. Štipľavosť papričky síce nie je závratne vysoká, ale jej pikantnosť sa ťa bude držať ešte dlho po jedle.

SHU pálivost 50 000
Země původu Turecko
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 2,80 €
Není skladem Kontaktovať predajcu
 
Popis

Isot chilli vločky 30g

 

Vôňa a chuť

dymová a zemitá chuť s tónmi kávy, čokolády, tabaku a hrozienok

Pálivosť

50 000 SHU

Použitie v kuchyni

Fialovo-čierna farba týchto vločiek ozvláštni každý pokrm. Avšak nezabúdajme ani na ich výnimočnú chuť. Ak nevieš, k čomu by si tieto papričky pridal, jednoznačne sa neboj pár vločiek prisypať do šalátov, zeleninových jedál aj dusených mäsových pokrmov.

Nevšedná chuť tiež skvele pasuje k dezertom. Pokiaľ rád experimentuješ, odporúčame skvelou farbou a chuťou týchto vločiek ozvláštniť úplne tradičné veci, ako sú zmrzlina, perník alebo ovocie.


Krajina pôvodu

Turecko


Papričky, ktorých pestovanie potrebuje starostlivosť

Tieto papričky sú jedinečné v každom ohľade. Pochádzajú z Turecka, majú prekrásnu farbu, postupnú, ale dlhotrvajúcu pálivosť a jedinečnú, zemitú chuť, ktorá ponúka dymové tóny, ozveny kávy a ovocia.

Mohlo by sa zdať, že na jednu papričku je týchto unikátnych vlastností dosť. My si ale myslíme, že za zmienku stojí aj spôsob jej sušenia, ktoré prebieha v dvoch fázach.

Keď sa papričky zožnú, majú krásnu červenú farbu. Cez deň sa sušia na slnku, v noci sa balia a nechávajú vypotiť. Tomuto procesu vďačia za mnohé vlastnosti a predovšetkým za svoju prekrásnu temnú farbu.