Habanero sušené papričky 10g

Habanero sa bezpochyby radí k tým obľúbenejším čili paprikám. Pochádza z Karibiku a je to poznať! V ich chuti nájdeš exotické tóny kokosu, papáje, žltého melónu alebo bobuľovín. To všetko dopĺňa príjemne kvetinová vôňa. Pálivosť dosahuje okolo 350 000 SHU. O túto dokonalú hru chuti, vône a pálivosti sa jednoducho nesmieš nechať ochudobniť!

SHU pálivost 350 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 4
Cena s DPH: 3,30 €
Skladem
Popis

Habanero sušené papričky 10g


Vzhľad

Táto paprička nemá podlhovastý tvar ako Jalapeňo, ale naopak je skôr zrazenejšia. Svojím tvarom ti môže pripomínať jahodu. Farba Habanera je jasná, červenooranžová.

Chuť a vôňa

Ovocná až kvetinová vôňa, exotická chuť s tónmi kokosu, papáje, žltého melónu a bobuľovín

Pálivosť

350 000 SHU

Použitie v kuchyni

Táto paprička nájde uplatnenie pri príprave mnohých pokrmov. Vďaka svojej exotickej chuti a ovocnej vôni sa skvele hodí aj k sladkým pokrmom, najlepšie k čokoláde. Dokonale vyniká aj v salsách a marinádach. Pokiaľ si Habanero zaobstaráš, rozhodne naň nezabudni, až budeš nakladať mäso pred grilovaním.

Krajina pôvodu

Mexico

Keď sa sily spoja

Habanero má jednoducho všetko. Úžasnú chuť tropického ovocia, lahodnú kvetinovú vôňu a súčasne vysokú pálivosť pre všetkých skutočných milovníkov čili. Ak chceš zistiť, kam až siahajú korene tejto papričky, cesta ťa zavedie do Karibiku, konkrétne na ostrov Kuba.

Ak sa radíš medzi skutočných milovníkov čili, potom ti iste neušlo, že súčasnou držiteľkou rekordu v pálivosti je Carolina Reaper. A ako to s Habanerom súvisí? Možno to niektorých z vás prekvapí, ale Carolina Reaper vznikla v roku 2012 v Južnej Karolíne skrížením dvoch vtedajších šampiónov. Jedným z nich bola paprička Bhut Jolokia a druhým práve Habanero.

Zloženie

100 % Habanero čili papričky

Hmotnosť

10 g