Habanero chilli prášok 10g

Korenie z tejto papričky sa teší veľkej obľube. A nie je sa čomu diviť. Vďaka sviežej, ovocnej vôni, chuti exotického ovocia a príjemnej pálivosti 350 000 SHU sa radí medzi obľúbené evergreeny. Pokiaľ si chuť nevieš predstaviť, môžeš začať malým, 10g balením.

SHU pálivost 350 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 4
Cena s DPH: 3,30 €
Skladem
Popis

Habanero chilli prášok 10g

 Vôňa a chuť

Kvetinová vôňa, exotická chuť s tónmi kokosu, papáje, žltého melónu a bobuľovín

Pálivosť

350 000 SHU

Použitie v kuchyni

Vďaka kvetinovej vôni a chuti exotického ovocia sa skvele hodí k sladkým pokrmom, ideálne na čokoládu. Obdobné uplatnenie nájde aj pri príprave slaných jedál. Habanero je totiž skvelé do dipov a omáčok alebo grilovacej marinády!

Krajina pôvodu

Mexiko

Paprička, ktorá má všetko!

Táto karibská paprička sa teší veľkej obľube. To je bezpochyby dané jej jedinečnou chuťou. Uchváti totiž nielen skalných fanúšikov pálivosti, ale aj všetkých, ktorí hľadajú výnimočnú chuť. Súhra papáje, kokosu, žltého melónu a bobuľovín ti totiž zaručí jedinečný chuťový zážitok.

Pretože vieme, že korenie je základom všetkého, pripravili sme pre teba jemný čili prášok, ktorý ti pomôže dochutiť akékoľvek jedlo. Okrem slaných pokrmov ho totiž môžeš pridať aj do dezertov s čokoládou!

Habanero sa vďaka svojej jedinečnosti tiež stalo jednou z dvoch papričiek, ktorých skrížením vznikla najobávanejšia Carolina Reaper – aktuálne najpálivejšia paprička sveta!

Pokiaľ si Habanero ešte neskúsil, je najvyšší čas! Rozhodne nebudeš ľutovať a tvoje varenie získa úplne nový rozmer.