Green Jalapeño chilli prášok 10g

Jalapeño je bezpochyby jedna z najobľúbenejších papričiek na svete. Aj keď sa niekomu môže zdať veľmi štipľavá, na Scovilleho stupnici pálivosti obsadzuje spodné priečky. Jalapeño na seba berie mnohé podoby a od toho sa odvíja aj jeho sila a chuť. Tento čerstvý, zelený variant dosahuje hodnotu 10 000 SHU.

SHU pálivost 10 000
Země původu Čína
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 2,10 €
Skladem
Popis

Green Jalapeño chilli prášok 10g

 
Vôňa a chuť

Svieža, zeleninová chuť s jemnou pálivosťou

Pálivosť

10 000 SHU

Použitie v kuchyni

Toto korenie sa skvele hodí do všetkých mexických pokrmov. Perfektne ladí spolu so strukovinami alebo kukuricou, podčiarkne chuť burgerov, pizze, dusených jedál, kuracieho mäsa alebo poriadnych steakov.

Ide o veľmi univerzálny čili prášok, ktorý dodá optimálnu pikantnosť akémukoľvek jedlu alebo najrôznejším omáčkam.

Krajina pôvodu

Mexiko

Jalapeño: Paprička mnohých podôb!

Keď sa povie Jalapeño, ide o veľmi široký pojem. Berie na seba totiž mnoho podôb, čo do veľkosti, farby, pálivosti alebo chuti. Pre naše korenie sme si vybrali zelený variant, pretože vieme, že ho určite miluješ a tiež preto, že jeho pálivosť je jednoducho úžasne vyvážená. Môžeš ho dať na pizzu alebo do burgrov a užiť si tak optimálne pálivú jazdu úplne kedykoľvek.

Keď paprička Jalapeño prechádza procesom zrenia, postupne mení farbu. Preto ju poznáš v zelenom a červenom variante. Tá zelená, z ktorej je vyrobené naše korenie, je ešte nedozretá paprička. Tým pádom je jej chuť pálivejšia a viac svieža.

Hneď ako dozreje, jej farba sa plne premení do červena. Tento variant má výraznejšiu, sladkú chuť. Pokiaľ na takú papričku narazíš v údenej a sušenej forme, potom ide o tzv. Chipotle.