Chipotle chilli vločky 30 g

Pokiaľ pre svoje jedlo hľadáš nezabudnuteľnú chuť, vločky Chipotle mu ju dodajú! Chipotle je údená verzia papričky Jalapeño a práve proces údenia dodáva vločkám nezameniteľnú čokoládovú chuť s orieškovými tónmi a príjemnou dymovou arómou.

SHU pálivost 10 000
Země původu USA
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 3,80 €
Skladem
Popis

Chipotle chilli vločky 30 g


Vôňa a chuť

vďaka údeniu má Chipotle dymovú arómu a chuť ukrýva čokoládu a tóny orieškov

Pálivosť

10 000 SHU

Využitie v kuchyni

Krajinou pôvodu tejto papričky je Mexiko, a tak nie je divu, že ju tam majú tak radi. Vďaka tomu sa potom dá využiť pri príprave mnohých mexických pokrmov, ktoré vyžadujú pálivý element.

Výhodou týchto vločiek je, že sa hodí k hovädziemu, bravčovému aj kuraciemu mäsu. Okrem toho si rozumejú so strukovinami a v grilovacích dipoch rozohrajú skvelú chuťovú hru.

Krajina pôvodu

Mexiko


Vločky s nezameniteľnou chuťou

A ako Chipotle vzniká? Jednoducho! Získava sa údením zrelých papričiek Jalapeño na pekanovom dreve. Práve preto sú výsledné Chipotle také zaujímavé. Na ich chuti sa totiž toto špecifické drevo podpíše, dodá im dymovú arómu a sladkú, čokoládovo-orieškovú chuť.

Jemná, napriek tomu výrazná pálivosť

Pálivosť papričky Chipotle sa pohybuje niekde medzi 10 000 a 20 000 SHU. Ľudia po celom svete si ju pre túto skutočnosť zamilovali. Dôkazom je aj fakt, že takmer pätina všetkej produkcie zrelých papričiek Jalapeño je využitá na výrobu tak vyhľadávaných Chipotle. My ti ich teraz ponúkame vo forme vločiek. Ich využitie pri príprave jedla tak bude jednoduché a každé sústo ti prinesie skutočne nevšedný zážitok.