Chipotle chilli prášok 30g

Toto jedinečné korenie je charakteristické svojou čokoládovo-orieškovou chuťou a okúzľujúcou dymovou arómou. Za touto charakteristickou vôňu stojí údenie papričiek Jalapeño na pekanovom dreve. Toto korenie budeš milovať, preto si rovno objednaj našu 30g verziu.

SHU pálivost 10 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 5,00 €
Skladem
Popis

Chipotle chilli prášok 30g

 
Vôňa a chuť

Dymová vôňa, sladká chuť ukrývajúca tóny čokolády a orechov

Pálivosť

10 000 SHU

Použitie v kuchyni

Chipotle korenie je veľmi obľúbené v mexickej kuchyni. Použiť sa ale dá pri príprave celého radu pokrmov. Skvele dochutí ako hovädzie, tak bravčové alebo kuracie mäso.

Ak chystáš jedlo zo strukovín, potom ani doň nezabudni trochu korenia pridať. Plánuješ grilovanie? V tom prípade trochu pridaj aj do marinády, omáčok alebo dipov. Vďaka príjemnej pálivosti by tento čili prášok nemal nikde chýbať.

Krajina pôvodu

Mexiko

Jedinečná aróma aj chuť

Čo je vlastne Chipotle? Ide o sušenú a údenú verziu obľúbených papričiek Jalapeño. Miluješ ich chuť? Tomu sa vôbec nečudujeme. Jedinečná dymová aróma a plná čokoládová chuť je práve dôsledkom ich údenia na pekanovom dreve.

Vlastnosti Chipotle sú tak obľúbené, že viac ako štvrtina produkcie Jalapeño je určená na toto spracovanie. Ďalšou prednosťou tohto korenia je skutočne jemná a hrejivá pálivosť. Každé jedlo tak získa šmrnc, ale pritom nepríde o svoje základné chute. Papričky Jalapeño už majú svoje miesto v mnohých svetových kuchyniach a objavujú sa v priereze celej svetovej histórie.