Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.sk  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120 cz_flag.png CZ sk_small.png SK eng_flag.png EN de_flag.png DE

Chipotle chilli prášok 10g

Toto jedinečné korenie je charakteristické svojou chuťou čokolády s orechmi a okúzľujúcou dymovou arómou. Za touto charakteristickou vôňou stojí údenie papričiek Jalapeño na pekanovom dreve. U nás túto skvelú záležitosť zoženieš aj v praktickom 10g balení.

SHU pálivost 10 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 2,40 €
Skladem
Popis

Chipotle chilli prášok 10g

 
Vôňa a chuť

Dymová vôňa, sladká chuť ukrývajúca tóny čokolády a orechov

Pálivosť

10 000 SHU

Použitie v kuchyni

Chipotle korenie je veľmi obľúbené v mexickej kuchyni. Použiť sa ale dá pri príprave celého radu pokrmov. Skvele dochutí ako hovädzie, tak bravčové alebo kuracie mäso.

Ak chystáš jedlo zo strukovín, potom ani doň nezabudni trochu korenia pridať. Plánuješ grilovanie? V tom prípade trochu pridaj aj do marinády, omáčok alebo dipov. Vďaka príjemnej pálivosti by tento čili prášok nemal skrátka nikde chýbať.

Krajina pôvodu

Mexiko

Jedinečná aróma aj chuť

Čo je vlastne Chipotle? Ide o sušenú a údenú verziu obľúbených papričiek Jalapeño. Miluješ ich chuť? Tomu sa vôbec nečudujeme. Jedinečná dymová aróma a plná čokoládová chuť je práve dôsledkom ich údenia na pekanovom dreve.

Vlastnosti Chipotle sú tak obľúbené, že viac ako štvrtina produkcie Jalapeño je určená na toto spracovanie. Ďalšou prednosťou tohto korenia je skutočne jemná a hrejivá pálivosť. Každé jedlo tak získa šmrnc, ale pritom nepríde o svoje základné chute. Papričky Jalapeño už majú svoje miesto v mnohých svetových kuchyniach a objavujú sa v priereze celej svetovej histórie.