Chilli Salsa

Kombo zeleniny a čili je skrátka a jednoducho overená klasika. A v čom spočíva jej hlavná výhoda? Predovšetkým v tom, že sa hodí úplne ku všetkému. Oživí akékoľvek mäso, chipsy, cestoviny aj obyčajné hrianky. Súhra zeleniny a čili je jednoducho neodolateľná.

Země původu Česká republika
Pálivost
  • 4
Cena s DPH: 7,10 €
Skladem
Popis

Chilli Salsa


Pálivosť

Vysoká

Použitie v kuchyni

Chceš byť kráľom grilovačiek a večierkov? Potom u teba nesmie naša čili salsa chýbať! Či ju ponúkneš k mäsu alebo nachos, tvoji kamaráti ťa budú zbožňovať.

Prémiové zloženie

Zloženie je skrátka luxusné. Len vybraná zelenina, žiadne dochucovadlá alebo iné chemikálie. No, posúď sám! Drvivú časť obsahu tvorí kvalitné paradajkové pyré a ďalšia zelenina. Ďalej tu nájdeš vyváženú hru korenia a nakoniec to najlepšie – sušené čili papričky Bhut Jolokia.

Klasika nepotrebuje vylepšenia

Niektorá klasika je jednoducho natoľko dokonalá, že nepotrebuje zmenu receptúry. A to je presne prípad našej salsy. Výberová zelenina a čili, toto je neprekonateľná kombinácia. A že máš rád, keď jedlo fakt páli? Tak to ťa potešíme. V úlohe čili tu vystupuje skutočný šampión!

V hlavnej úlohe Bhut Jolokia

Táto paprička nie je záležitosťou pre slabé povahy. Jej pálivosť totiž atakuje neuveriteľných 1 000 000 SHU. Napriek tomu je jej chuť jemná a sladká, takže so zeleninou odohrá dokonalý chuťový koncert. Ale nenechaj sa tým upokojiť. Nie nadarmo dostala svoje meno. „Naga“ totiž znamená „kobra“ a slovo „bhut“ zase „duch“. A presne to je táto čili kráska. Veľmi nenápadne a plíživo ti zasadia ranu na solar!

Zloženie

Paradajkové pyré 44,5 %, paprika červená 11 %, paprika zelená 11 %, cibuľa 11 %, uhorky nakladané 10 % (uhorky, voda, ocot, cukor, cibuľa, soľ, horčičné semeno, stabilizátor: chlorid vápenatý, koreniaci výťažok), limetková šťava, trstinový cukor, ocot kvasný liehový, soľ, cesnak, korenie, sušené čili papričky Bhut Jolokia.

Hmotnosť

250 g