Chilli Harrisa

Harissa je klasická pálivá omáčka, ktorá je vyrábaná podľa tradičnej receptúry severoafričanov. Ide o takú delikatesu, že si našla cestu do národných kuchýň v rôznych častiach sveta. Pokiaľ miluješ čili, určite už máš dávno jednu doma. A ak nie, mal by si to hneď napraviť!

Země původu Česká republika
Pálivost
  • 3
Cena s DPH: 5,40 €
Skladem
Popis

Chilli Harrisa


Táto tradičná štipľavá omáčka si postupne našla obľubu po celom svete! Ak sa pýtaš, kde sa vzala, potom ťa cesta zavedie až do severnej Afriky. Tu je stále veľmi obľúbenou čili omáčkou.


Pálivosť v kombinácii s výnimočnou chuťou

Na jej výrobu sa používajú pálivé papričky Cayenne, rímska rasca, cesnak, citrónová šťava a olivový olej. Len vybalansovaný pomer všetkých ingrediencií zaručí, že chuť tejto omáčky bude presne taká, ako si ju pripravujú obyvatelia Maroka a Tunisu.

Táto ostrá koreniaca zmes má jednoducho presne ten šmrnc, ktorý každé jedlo potrebuje. Že nevieš na čo by si Harissu použil? Máme pre teba hneď niekoľko tipov!

Využitie v kuchyni

Harissa je jednoducho neopakovateľná. A na čo sedí najlepšie? Hodí sa ako základná omáčka do sendvičov. Určite skvele sadne ku kuskusu alebo k cestovinám. Pokiaľ máš práve chuť na mäso, kuracie si s týmto tekutým korením rozumie viac ako skvele. A že práve doma žiadne jedlo nemáš? Nevadí! Opeč si na panvici starý chlieb a hoď naň túto omáčku. Výsledkom bude kráľovská hrianka, ktorú sa nemusíš hanbiť ponúknuť ani návšteve.

S nami máte istotu nielen skvelých chutí, ale aj vysokokvalitných, čerstvých surovín. Aby toho nebolo málo, všetko pripravujeme ručne as rešpektom k prírode.

Zloženie

čili Cayenne red (51 %), cesnak (23 %), citrónová šťava (15 %), jedlá soľ, olivový olej, rímska rasca

Hmotnosť

130 g