Chaotian sušené papričky 30 g

Čínska kuchyňa so sebou prináša veľmi špecifické, štipľavo-kyslé chuti. Ak si si ich zamiloval a chceš ich dostať aj na svoj tanier z pohodlia domova, potom sa zoznám s touto papričkou. Tvoje jedlá a omáčky dostanú potrebný šmrnc a súčasne v nich ucítiš tak obľúbený, exoticky kyslý element.

SHU pálivost 23 000
Země původu Čína
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 2,00 €
Není skladem Kontaktovať predajcu
 
Popis

Chaotian sušené papričky 30 g


Vzhľad

papričky sú výrazne červenej farby, majú podlhovastý tvar a dosahujú dĺžku okolo 6 cm

Chuť a vôňa

jemne sladkastá, kyslo-pálivá chuť s tónmi citrusových plodov

Pálivosť

25 000 SHU

Použitie v kuchyni

Paprička Chaotian je základnou ingredienciou čínskej kuchyne. Práve pre ňu je totiž charakteristická chuť pálivých a kyslých elementov. Čili, limetka, citrónová tráva – presne tieto ingrediencie sú tu dôležité. Chaotian ich v sebe kombinuje všetky. Preto je výsledný chuťový efekt dokonalý.

Hodí sa k mäsu, zelenine aj do polievok. Nerozhoduje ani príprava samotného pokrmu. Jediné na čom záleží je, či pri tomto jedle chceš docieliť pálivo-kyslú exotickú chuť. Ak sa chystáš na prípravu rýb, rozhodne na Chaotian nezabudni. Dokáže totiž rybu čiastočne zbaviť jej charakteristického pachu.

V prípade, že si túto chuť zamiluješ, odporúčame papričky na pár dní naložiť do oleja alebo medu. Získaš tak úplne novú dochucovaciu ingredienciu. Pamätaj ale, že čím dlhšie necháš papričku macerovať, tým bude chuť silnejšia.

Krajina pôvodu

Čína

Tvárou tvár k nebu

Pokiaľ miluješ čínsku kuchyňu a o tejto papričke si doteraz nepočul, môže za to zrejme skutočnosť, že má viac názvov a tie ju poznáš pod úplne iným označením. Medzi ne patrí Chao Tian Jiao alebo Facing Heaven Chilli. Prvý názov je odvodený od mesta výskytu, druhý potom vystihuje skutočnosť, že papričky na kríkoch rastú smerom nahor, ako keby sa naťahovali smerom k oblohe.

Zloženie

100 % Chaotian čili papričky

Hmotnosť

30 g