Carolina Reaper sušené papričky 10g

Vážení, zoznámte sa! Toto je držiteľka rekordu najpálivejšej papričky sveta! Jej pálivosť totiž dosahuje hodnotu až 2 200 000 SHU! Carolina Reaper nie je paprička pre začiatočníkov, ale len pre tých skutočne kovaných jedincov. Ak sa však odhodláš a ochutnáš ju, môžeš sa tešiť na veľmi bohatú, ovocnú a sladkú chuť! Teda okrem toho, že tvoje ústa zhoria.

SHU pálivost 2 200 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 6
Cena s DPH: 5,90 €
Skladem
Popis

Carolina Reaper sušené papričky 10g

 
Vzhľad

Paprička je skôr zaobleného tvaru, 2-5 cm široká a 5-8 cm dlhá. Má výrazne červenú farbu, zvrásnený povrch a spoznateľná je aj podľa typického škorpiónskeho ostňa.Chuť a vôňa
Ovocno-sladká vôňa aj chuť, ktorou prestupujú tóny škorice, čokolády a čerešní

Pálivosť

2 200 000 SHU

Použitie v kuchyni

Pamätaj, že menej je niekedy viac, a tak s touto papričkou zaobchádzaj veľmi opatrne. Ak si ju chceš pridať do jedla, odporúčame umiernenosť, inak ti z taniera vyšľahnú plamene!

Jej chuť skrýva tóny čokolády, čerešní alebo škorice. Je obľúbená vo vietnamskej, latinskoamerickej, čínskej, indickej, mexickej alebo orientálnej kuchyni. Skvele sa hodí pre omáčky, salsy, polievky, do strukovín a do zeleninových alebo mäsových pokrmov.

Krajina pôvodu

Tchaj-Wan

Rekordná pálivosť

Carolina Reaper je súčasnou držiteľkou rekordu v pálivosti. Je 400 násobne pálivejšia ako známa paprička Jalapeño a viac ako dvakrát pálivejšia v porovnaní s papričkou Bhut Jolokia.

Len máloktorá paprička ťa zdvihne zo stoličky ako Carolina Reaper. Jej extrémna pálivosť ťa nenechá vydýchnuť. Pokiaľ ti tečie z očí a z nosa, tvoje ústa sú v jednom ohni, štikútaš a máš pocit, že prechádzaš bránou pekelnou, potom si môžeš byť istý, že práve konzumuješ Carolinu. Sama o sebe je taká silná, že na manipuláciu s ňou by si mal mať ochranné rukavice! Odmenou ti ale bude úžasne ovocno-sladká chuť.

Zaujímavosťou pri tejto papričke je, že o jej pálivosť sa paradoxne nestarajú semienka, ale biela dužina, ktorá sa nachádza v ich blízkosti.

Zloženie

100 % Carolina Reaper čili papričky

Hmotnosť

10 g