Carolina Reaper chilli vločky 10g

Dámy a páni, táto paprička si zaslúži potlesk a veľkolepé privítanie! Ide totiž o držiteľku titulu najpálivejšia paprička sveta! Na Scovilleho stupnici atakuje hodnotu 2 200 000 SHU! A tým vlastnosti týchto čili vločiek nekončia. Okrem pálivosti ponúkajú aj úžasnú, bohatú chuť s tónmi ovocia a čokolády.

SHU pálivost 2 200 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 6
Cena s DPH: 5,90 €
Skladem
Popis

Carolina Reaper chilli vločky 10g

 
Vôňa a chuť

ovocná a sladká, chuť ponúka tóny čokolády, čerešní a škorice

Pálivosť

2 200 000 SHU

Použitie v kuchyni

Pokiaľ si sa do Caroliny Reaper zamiloval predovšetkým pre jej chuť, potom určite rád počuješ, že sa tieto vločky hodia úplne všade. Vyniknú s mäsom aj zeleninou, perfektne doplnia omáčky aj salsy a podčiarknu chuť strukovín alebo polievok.

Takže vidíš, že táto záležitosť je jednoducho univerzálnym kulinárskym doplnkom. Len s ním zaobchádzaj opatrne. Pokiaľ ti pri dochucovaní ujde ruka, môže sa stať, že budeš iba vykašliavať plamene a chuť zvyšných ingrediencií vôbec nepocítiš!

Krajina pôvodu

Taiwan

Carolina Reaper drží kľúče od brány pekelnej

S niektorými čili papričkami sa neradno zahrávať. A v prípade tejto diablice to platí dvojnásobne. Pokiaľ výrazné čili miluješ, iste sa Carolina stane tvojou favoritkou. V opačnom prípade to ale môže byť pekelné stretnutie, na ktoré len tak nezabudneš.

Nech už sa teda vločky rozhodneš použiť akokoľvek, pamätaj, že ide o najpálivejšiu papričku sveta. Pokiaľ budeš ale v dávkovaní striedmy, dostane sa ti odmeny v podobe úžasnej sladkej vône a neuveriteľne pestrej chuti, ktorá skrýva čokoládu, škoricu a šťavnaté čerešne.