Carolina Reaper chilli prášok 10g

Korenie z tejto papričky predbehne všetko, čo vieš o pálivosti. Ide totiž o šampióna, ktorý dosahuje až 2 200 000 SHU a je tak najpálivejšou papričkou sveta! Ak nájdeš dostatok odvahy, potom sa máš na čo tešiť. Okrem extrémnej pikantnosti totiž taktiež ponúka ovocnú, sladkú chuť.

SHU pálivost 2 200 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 6
Cena s DPH: 5,90 €
Skladem
Popis

Carolina Reaper chilli prášok 10g


Vôňa a chuť

Ovocná a sladká, chuť s tónmi čokolády, čerešní a škorice

Pálivosť

2 200 000 SHU

Použitie v kuchyni

Ak sa toto korenie rozhodneš pridať do nejakého zo svojich pokrmov, potom ťa musíme varovať. To, čo si o Carolina Reaper počul, nie sú len povedačky. Preto odporúčame umiernenosť.

Pokiaľ to preženieš, z tvojich úst vyšľahnú plamene a chuť jedla to absolútne zabije. Inak sa vďaka jedinečnej chuti skvele hodí do omáčok, sáls, polievok, strukovín, do mäsových aj zeleninových pokrmov.

Krajina pôvodu

Taiwan

Carolina Reaper: Brána do horúceho pekla

Carolina Reaper je paprička iba pre naozaj odolných jedincov, ktorí už s čili nejakú skúsenosť majú. Ak si niekedy počul príbehy o tom, ako táto paprička zložila nejedného odvážlivca, tak potvrdzujeme: Je to pravda!

Ak ale vieš, do čoho ideš, potom ti bude odmenou naozaj bohatá a skvelá chuť. Za všetkými tými bodavými žihadlami sa totiž skrývajú tóny čokolády, škorice a sladkých čerešní.

Ak sa rozhodneš použiť čili prášok z tejto ostrej krásky prvýkrát, potom buď opatrný. Aby si dosiahol skutočne gurmánsky zážitok, je potrebné ju dávkovať opatrne. Dokoreniť pokrm môžeš predsa postupne.