Bird's Eye sušené papričky 30g

Intenzívna pálivá chuť bez príkras. To sú Bird's Eye sušené papričky. Na rozdiel od iných čili papričiek neukrývajú jemnú a bohatú chuť. Ich úloha je totiž jedna a je jasná: páliť a páliť.

SHU pálivost 100 000
Země původu Španielsko
Pálivost
  • 3
Cena s DPH: 3,30 €
Skladem
Popis

Bird's Eye sušené papričky 30g

 

Vzhľad

Papričky Bird's Eye sú síce malinké, ale o to viac pálivosti v sebe ukrývajú. Ich dĺžka je cca 3 cm a priemer dosahuje 1 cm.

Chuť a vôňa

Pálivá chuť bez iných tónov

Pálivosť

100 000 SHU

Použitie v kuchyni

Papričky Bird's eye sa vyznačujú výraznou a čistou pálivosťou. Pokiaľ hľadáš príjemnú arómu a plnú chuť, pri týchto papričkách ju nenájdeš. Pokrmom dodajú iba ostrosť a pri neuváženom zaobchádzaní môžu naopak ostatné chute jedla úplne zatieniť.

Skvele sa hodí k mäsu, do omáčok, marinád, polievok alebo gulášov. Milovníci ostrých jedál ju určite ocenia aj v nakladanom hermelíne.

Krajina pôvodu

Malawi

Príbeh Bird's Eye

Ak sa vydáme po stopách týchto papričiek, dostaneme sa až do juhovýchodnej Ázie a Etiópie. Vďaka svojej pikantnosti sú obľúbené na prípravu mnohých pokrmov. Ich hodnota pálivosti šplhá až k 100 000 SHU, takže sú 10-20 násobne pálivejšie ako známa paprička Jalapeño.

Táto odroda sa odpradávna využívala ako domáca medicína na liečbu artrózy, reumatizmu alebo bolesti zubov. A kde sa vzal jej názov? Možno to pre teba bude novinkou, ale pálivosť papričiek pociťujú iba cicavce. Na vtáky vlastnosti čili papričiek nijako nepôsobia, preto ich môžu konzumovať a ďalej šíriť v oblastiach výskytu.

Zloženie

100 % Bird´s Eye čili papričky

Hmotnosť

30 g