Bird's Eye chilli prášok 30g

Ak na čili miluješ predovšetkým jeho šmrnc, potom si tu správne. Táto paprička má jasnú úlohu – pridať každému pokrmu výraznú pálivosť bez ďalších chutí. Vďaka tomu sa môžeš pustiť do prípravy akéhokoľvek jedla, ktoré si zaslúži intenzívnu pikantnosť. Uplatnenie pre toto korenie je tak široké, že určite oceníš 30g balenie.

SHU pálivost 100 000
Země původu Španielsko
Pálivost
  • 3
Cena s DPH: 5,00 €
Skladem
Popis

Bird's Eye chilli prášok 30g

 
Vôňa a chuť

Silná pikantnosť, bez doplňujúcej chuti

Pálivosť

100 000 SHU

Použitie v kuchyni

Toto korenie, rovnako ako samotné papričky, charakterizuje silná a rýdza pálivosť. Jedlám dodá potrebný šmrnc, ale buď opatrný. Keď ti s týmto korením ujde ruka, môže sa stať, že úplne prebije chuť samotného pokrmu.

Pri opatrnom zaobchádzaní sa skvele hodí k mäsu, do omáčok, marinád alebo napríklad do gulášu. Pokiaľ nakladáš hermelín, potom toto korenie nezabudni.

Krajina pôvodu

Malawi

Takmer desaťkrát pálivejšia ako Jalapeño

Pálivosť tejto papričky dosahuje 100 000 SHU, čo z nej robí skutočne ostrého hráča. A koho zaručene poteší? Všetkých, ktorí hľadajú pálivosť bez príkras. Žiadna príjemnú arómu alebo plnú ovocnú chuť rozhodne nečakaj, úlohou tejto papričky je dodať jedlu pikantnosť. Preto je tak obľúbená v mnohých exotických národných kuchyniach.

Táto paprička sa v minulosti tiež využívala na domácu liečbu artrózy, reumatizmu alebo bolesti zubov. A kde prišla k svojmu názvu? O rozšírenie ich semien sa starajú vtáky. Na rozdiel od ľudí, na vtáky pálivosť čili nepôsobí. Preto ho môžu konzumovať a starať sa o šírenie semienok papričky.