Bird's Eye chilli prášok 10g

Výrazná a čistá pálivosť. Presne takto môžeme korenie z týchto papričiek zhrnúť. Pokiaľ od čili prášku nečakáš bohatú chuť, ale iba intenzívnu ostrú jazdu, potom by táto záležitosť nemala v tvojej kuchyni chýbať. Na začiatok môžeš skúsiť naše 10g balenie.

SHU pálivost 100 000
Země původu Španielsko
Pálivost
  • 3
Cena s DPH: 2,50 €
Skladem
Popis

Bird's Eye chilli prášok 10g


Vôňa a chuť

Silná pikantnosť, bez doplňujúcej chuti

Pálivosť

100 000 SHU

Použitie v kuchyni

Toto korenie, rovnako ako samotné papričky, charakterizuje silná a rýdza pálivosť. Jedlám dodá potrebný šmrnc, ale buď opatrný. Keď sa ti s týmto korením šmykne ruka, môže sa stať, že úplne predčí chuť samotného pokrmu.

Pri opatrnom zaobchádzaní sa skvele hodí k mäsu, do omáčok, marinád alebo napríklad do gulášu. Ak nakladáš hermelín, potom toto korenie nezabudni.

Krajina pôvodu

Malawi

Takmer desaťkrát pálivejšia ako Jalapeño

Pálivosť tejto papričky dosahuje 100 000 SHU, čo z nej robí skutočne ostrého hráča. A koho zaručene poteší? Všetkých, ktorí hľadajú pálivosť bez príkras. Žiadnu príjemnú arómu alebo plnú ovocnú chuť rozhodne nečakaj, úlohou tejto papričky je dodať jedlu pikantnosť. Preto je tak obľúbená v mnohých exotických národných kuchyniach.

Táto paprička sa v minulosti tiež využívala na domácu liečbu artrózy, reumatizmu alebo bolesti zubov. A kde prišla k svojmu názvu? O rozšírenie ich semien sa starajú vtáky. Na rozdiel od ľudí, na vtáky pálivosť čili nepôsobí. Preto ho môžu konzumovať a starať sa o šírenie semienok papričky.