Ancho chilli vločky 30g

Táto paprička by s prehľadom mohla patriť medzi mexické štátne symboly! Veď sa v tamojšej kuchyni radí na prvé miesto v obľúbenosti. A kto by sa čudoval. Optimálna, ľahká pálivosť, príjemná ovocná vôňa a chuť s tónmi sliviek. Vločky z tejto papričky jednoducho chceš!

SHU pálivost 2 500
Země původu Mexiko
Pálivost
  • 1
Cena s DPH: 3,80 €
Skladem
Popis

Ancho chilli vločky 30g


Vôňa a chuť

ovocná vôňa a zemitá, jemne sladkastá, slivkovo-hrozienková chuť

Pálivosť

2500 SHU

Použitie v kuchyni

Pokiaľ miluješ čili, potom tvojej pozornosti určite neušlo, že táto paprička sa hodí všade! Na zoznam si môžeš zapísať omáčky, polievky, mäsové pokrmy, ale aj najrôznejšie dezerty s čokoládou. Využitie je skrátka neskutočne široké!

Pokiaľ ti tieto bežné veci nestačia, určite sa vrhni na prípravu nejakého mexického receptu. V kuchyni Mexičanov táto čili paprička hrá prím, takže s jej použitím nemôžeš spraviť chybu.

Krajina pôvodu

Mexiko

čili papričky, ktoré si zamiluje každý

Výraznú pálivosť milujeme. Rovnako milujeme jemnú pálivosť, ktorá ukrýva ďalšie výnimočné chute. Preto sme si, rovnako ako Mexiko, túto papričku zamilovali. Jej jemná pikantnosť zaujme aj úplných začiatočníkov. Krásna temná farba zalichotí každému pokrmu. No a k slivkovo-hrozienkovej chuti – k tej už snáď nemusíme nič dodávať.

Ancho je sušená forma papričky Poblano. Tá má pri zbere tmavo zelenú farbu. Do temných odtieňov ju dostane až proces sušenia. Stojíme si za tým, že tieto vločky jednoducho musíš skúsiť, aby si poznal, ako chutí Mexiko!