Ancho chilli prášok 30g

Ak nevieš, aké korenie si do svojich jedál pridať, Mexiko má dávno jasno! Najobľúbenejšia je tu paprička Ancho a dôvodov je hneď niekoľko. Jemná pálivosť, ktorá poteší každého a úžasná slivková chuť – to všetko robí z tejto papričky úplnú jedničku. Tak neváhaj a vezmi si rovno naše 30g balenie!

SHU pálivost 2 500
Země původu Španielsko
Pálivost
  • 1
Cena s DPH: 4,10 €
Skladem
Popis

Ancho chilli prášok 30g


Vôňa a chuť

Ovocná vôňa, sladká, slivkovo-hrozienková chuť

Pálivosť

2500 SHU

Použitie v kuchyni

Pokiaľ sa nejaká paprička hodí ku všetkému, potom je to Ancho. Jej nízka pálivosť chuť tvojho jedla neroznesie na kopytách, ale naopak ju podčiarkne. Vďaka jemnosti a ľahkej slivkovej chuti sa hodí skvele k mäsu, do omáčok a dipov, ale aj do sladkých dezertov.

Že vo vzduchu cítiš vôňu Mexika? Áno, Mexiko je rodiskom tejto papričky a jej chuť doplní akékoľvek národné jedlo tejto krajiny.

Krajina pôvodu

Mexiko

Mexická národná láska menom Ancho

Jemná pálivosť, ktorá poteší začiatočníkov aj milovníkov čili, sladká chuť šťavnatých sliviek a hrozienok, skvelá súhra snáď s každou ingredienciou. Presne toto robí papričky Ancho jedinečným doplnkom každej kuchyne. V Mexiku túto skutočnosť pochopili veľmi rýchlo, takže ju nájdeš snáď vo všetkých ich tradičných pokrmoch.