Ancho chilli prášok 10 g

Počujete tie zvuky Mexika? To so všetkou pompou prichádza čili prášok z papričky Ancho. Jej jemná pálivosť z nej robí ideálnu záležitosť aj pre začiatočníkov a v Mexiku sa drží na prvom mieste v obľúbenosti. Že si ju ešte neskúsil? Chyba. Túto čili fúziu sliviek a hrozienok jednoducho musíš mať!

SHU pálivost 2 500
Země původu Španielsko
Pálivost
  • 1
Cena s DPH: 2,10 €
Skladem
Popis

Ancho chilli prášok 10 g

 
Vôňa a chuť

Ovocná vôňa, zemitá, jemne sladkastá, slivkovo-hrozienková chuť

Pálivosť

2500 SHU

Použitie v kuchyni

Pokiaľ sa nejaká paprička hodí ku všetkému, potom je to Ancho. Jej nízka pálivosť chuť tvojho jedla neroznesie na kopytách, ale naopak ju podčiarkne. Vďaka jemnosti a ľahkej slivkovej chuti sa skvele hodí k mäsu, do omáčok a dipov, ale aj do sladkých dezertov.

Že vo vzduchu cítiš vôňu Mexika? Áno, Mexiko je rodiskom tejto papričky a jej chuť doplní akékoľvek národné jedlo tejto krajiny.

Krajina pôvodu

Mexiko

Mexická národná láska menom Ancho

Jemná pálivosť, ktorá poteší začiatočníkov aj milovníkov čili, sladká chuť šťavnatých sliviek a hrozienok, skvelá súhra snáď s každou ingredienciou. Presne toto robí z papričky Ancho jedinečný doplnok každej kuchyne. V Mexiku túto skutočnosť pochopili veľmi rýchlo, takže ju nájdeš snáď vo všetkých ich tradičných pokrmoch.