Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.sk  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120 cz_flag.png CZ sk_small.png SK eng_flag.png EN de_flag.png DE

Aleppo chilli vločky 30g

Čo sa tejto papričke musí nechať, je, že jej chuť je jednoducho nezameniteľná. Tvoja návšteva len ťažko spozná, že si nevšednú chuť svojho pokrmu dosiahol len s pomocou jedinej papričky, a nie celého radu korenia! Pálivosť je veľmi príjemná a táto čili paprička dodá celému jedlu punc luxusu.

SHU pálivost 12 000
Země původu Turecko
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 2,80 €
Skladem
Popis

Aleppo chilli vločky 30g

Vôňa a chuť

ovocná vôňa, sladko-kyslá chuť s tónmi hrozienok, rasce a vínneho octu

Pálivosť

12 000 SHU

Použitie v kuchyni

Zoznam pokrmov, v ktorých táto paprička vynikne, nemá konca. Môžeme začať obľúbenými jedlami, ako je pizza, kebab alebo burger. Pokiaľ preferuješ poriadny kus mäsa, potom na tieto vločky rozhodne nezabudni. A je úplne jedno, či mäso bude červené alebo biele. Pokiaľ máš chuť na vajíčka, aj tu toto korenie urobí veľkú parádu.

Si zástanca skôr odľahčenej kuchyne? Výborne! Hummus, polievky aj cestoviny sa týchto vločiek už nemôžu dočkať. Ak niekde plánuješ použiť tuniaka, paradajky, koriander alebo rascu, vždy tam pár vločiek pridaj. Rozdiel bude skutočne signifikantný a aj obyčajné jedlo sa zmení na intenzívny gurmánsky zážitok.

Chystáš dezert s čokoládou alebo škoricou a vločky si ešte neschoval? Tak ich trochu použi! Dezert sa premení na niečo, na čo všetci priatelia budú chcieť recept.

Krajina pôvodu

Turecko

Jedinečné korenie zo Sýrie

Aj keď je centrom pestovania týchto papričiek Turecko, ich pôvod nás dovedie až do Sýrie, do mesta Aleppo, čo bolo jedno z miest na Hodvábnej ceste.