Aji Amarillo sušené papričky 30 g

Táto peruánska paprička bude v tvojich receptoch nielen skvele chutiť, ale aj vyzerať. Jej žlto-oranžová farba rozžiari každý pokrm a okrem toho ponúka strednú pálivosť sprevádzanú sladkou chuťou. V tej sa postupne odkrývajú tóny bobuľovín a exotického manga.

SHU pálivost 15 000
Země původu Peru
Pálivost
  • 2
Cena s DPH: 4,05 €
Není skladem Kontaktovať predajcu
 
Popis

Aji Amarillo sušené papričky 30 g

 

Vzhľad

podlhovastý tvar, výrazná žlto-oranžová farba (čím oranžovejšia, tým zrelšia), veľkosť cca 10-12 cm

Chuť a vôňa

sladká chuť s tónmi bobuľovín a exotického ovocia, kvetinovo-ovocná vôňa

Pálivosť

15 000 SHU

Použitie v kuchyni

Vďaka svojmu pôvodu sa Aji Amarillo v podstate stalo národnou papričkou Peru. Je súčasťou mnohých peruánskych pokrmov aj ich príloh a je využívaná v celom rade podôb (čerstvá, sušená, nakladaná, čili pasta).

Ak nie si vášnivý milovník peruánskych receptov, vôbec nevadí. Výnimočnosť tejto papričky oceníš aj pri príprave oveľa klasickejších receptov. Ich sviežosť doplnia odľahčené jedlá zo zeleniny, rizota, hovädzie mäso alebo napríklad morské plody.

Krajina pôvodu

Peru

Slnečne žlté Peru

Inkovia túto papričku milovali a bola ich jednoznačným favoritom. Za celý rad rokov sa stala najvyhľadávanejšou miestnou papričkou, a preto ju tu uvidíte takmer na každom kroku. Jej názov Aji Amarillo je kombináciou pôvodného indiánskeho označenia pre čili Aji a španielskeho slova Amarillo, čo znamená žltá. Aj napriek svojmu menu však zreje nie do žltej, ale do tmavo oranžovej farby.

Zloženie

100 % Aji Amarillo čili papričky

Hmotnosť

30 g